Jedno z najczęściej pojawiających się pytań to: dlaczego zmiany się nam w ogóle przytrafiają? I jak sobie z nimi radzić?

Na te pytania odpowiadam w powyższym wideo.

Zauważ, że cała nasza rzeczywistość to jedna wielka zmiana, bo przecież nie jesteśmy tacy sami jak byliśmy wczoraj czy miesiąc temu. Zmienia się nasze myślenie, nawyki, a tym samym – rzeczywistość.

Ego w sytuacji zmiany, wywołuje lęk, co powoduje, że mamy ochotę reagować… najczęściej mało adekwatnie do sytuacji, bo przywołuje to nasze stare schematy postępowania.

Żeby poradzić sobie ze zmianami warto przejść przez kilka kroków, o których opowiadam w wideo. Pozwolą  one oswoić je tak, abyś poczuła się bardziej bezpiecznie.

  • Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to przestać negować, że zaistniała jakaś zmiana w życiu. Zaakceptuj to, co się wydarzyło. Zauważ, że negowanie i opór – nic nie dają.
  • Kolejna rzecz, którą warto zrobić to uporać się z własnymi emocjami. Pierwsza reakcja jest reakcją lękową, która blokuje „trzeźwe patrzenie” na rzeczywistość.
  • Następny element to oddzielenie faktów od osądów. Nasze osądy pochodzą od ego, co nie pozwala realnie spojrzeć na rzeczywistość.
  • Kolejny element to znalezienie, w którym miejscu znajduje się próg do przejścia. Progiem jest najczęściej jakaś decyzja, która jest do podjęcia w związku ze zmianą.
  • Potem zastanów się co jest strażnikiem progu, czyli przeszkodą, którą musisz pokonać. Nawet jeśli jest to coś, co istnieje na zewnątrz, zastanów się głównie nad wewnętrznymi emanacjami tych przeszkód.
  • Na końcu – podejmij decyzję, działaj, a potem…
  • Rozejrzyj się dookoła, zbierz wnioski. Zastanów się jakie konsekwencje przyniosła zmiana. Przemyśl co dalej.

Dzięki tym krokom będziesz w stanie lepiej zapanować nad tym co się dzieje i zaplanować kolejne działania.

Dokładnie rozwinę te punkty na najbliższych warsztatach, które odbędą się w Katowicach oraz Poznaniu.

Jeśli aktualnie w Twoim życiu dzieją się zmiany – bądź z nami na warsztatach!

 

Komentarze

comments